Kurz kosení

Zveme všechny zdatné sekáče i naprosté nesekáče na kurz kosení, při kterém posečeme náš Školní ráj!

 

 

Linkový autobus, kterým se tam můžete dostat jede z Rychnovského autobusového nádraží směr Javornice v  15:40, popř. 16:10. Na zastávku Javornice  - Blatiny jede 8 minut a pak je to asi 10 minut pěšky.
Zpáteční spoje jedou z Blatin v 18:11, 19:08 nebo třeba 20:11 :-)

Přijďte si vyzkoušet sečení kosou nebo se jen podívat jak to může jít snadno - pan Morávek z Vamberka nám předvede jak lehce sečou "Orličtí sekáči"! Čekají na Vás zbrusu nové pěkně naklepané kosy.

 

 

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

 

 

 

Tak historicky první společné, mozaikovské kosení Školního ráje máme už bohužel za sebou. Akce to byla velmi vydařená - počasí nám přálo jak nejvíc to šlo a myslím, že všichni příchozí si to náležitě užili.  Moc děkujeme všem účastníkům - aktivním sekáčům i všem těm, kteří je přišli podpořit. Trio Orlických sekáčů - pan Morávek, pan Jehlička a pan Chaloupka nasadili laťku hodně vysoko a prokousávali se džunglí trávy s takovou chutí, že nás ostatní tím úplně nakazili. A zatímco rodiče bojovali s vysokou trávou, smečka dětí bojovala ve vysoké trávě :-) Další příležitost si vyzkoušet kosení bude na workshopu při školní slavnosti 24.6.2015 od 17 h.