Zahájení projektu Mozaika pro přírodu

První akcí pořádanou v rámci projektu "Mozaika pro přírodu" byly výukové programy Přírodní zahrada pro naše žáky, které proběhly 28. a 30. 4. dopoledne na školním pozemku a přednáška o přírodních zahradách a permakultuře pro rodiče i veřejnost, která proběhla 28.4.2015 od 17:00 v prostorách školní družiny.

V rámci těchto akcí si žáci na pozemku pod vedením zkušených lektorů (paní Mgr. Adély Hrubé a pana Mgr. Martina Halíře) vyzkoušeli stavět plůtky či tee-pee z vrbového proutí, vyrobili si věneček, luštili tajenku podle názvů kvetoucích dřevin, dozvěděli se zajímavé informace o starých odrůdách zemědělských plodin a jejich pěstování, opravili staré a připravili nové záhony do kterých pak zaseli semínka bílého máku, lnu, hrachu obrovského, fazolu šarlatového, pšenice a ječmene z genové banky Gengel,o.p.s.

Na přednášce s paní Mgr. Hrubou se zájemci dozvěděli o základních permakulturních principech zahradničení, dostali mnoho konkrétních informací a tipů o způsobech pěstování zmiňovaných rostlin, načerpali inspiraci a velkou chuť začít zahradničit ve větším souladu s přírodou. Škoda jen, že přednáška byla časově omezena na 2 hodiny :-) 

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz